Puude langetamise õpetus

Ohtlike puude langetamise õpetus - kuidas langetada ohtlikku puud

Ohtlike puude langetamise õpetus

Ohtlike puude langetamisel peab järgima eelkõige vastavaid seaduseid, olgu selleks metsaseadus, loodusseadus või veeseadus. Erinevate metsas kehtivate seadustega saate ennast kurssi viia blogipostituses metsaseadustest. Ennem igasuguste raietööde tegemist, tasub kindlasti konsulteerida ka oma ala eksperdiga. Erinevad metsaseltside kontakid leiate SA Erametsakeskuse kodulehelt. Lisaküsimuste korral saate pöörduda ka teie asukohalähedasse omavalitsusse, kus peaksite saama kontakti kohaliku keskkonnaametniku või spetsialistiga.

Kui otsite arboristi teenuseid, vaadake kindlasti pakkumist arborist Tartus ning küsige neilt kindlasti arboristi teenuste hinnapakkumist.

metsa ja metsamaa ost

Ohtlike puude langetamine iseseisvalt

Kui olete siiski otsustanud iseseisvalt ohtliku puu eemaldada, tuleb enamuses Eesti maakondades selle jaoks esitada Keskkonnaametile metsateatise mille saate esitada digitaalselt Keskkonnaameti e-keskkonnas. Samuti saab raieteatist esitada paberkandjal, saates täidetud metsateatise vormi postiga KKA kontorisse, või viies selle iseseisvalt kohale. Metsateatis on vajalik, kuna KKA tahab fikseerida teostatavad raietööd ning muud Keskkonnale võimalikult kaasnevad tagajärjed jms.

raietööd, raied, raieõiguse müük, raieõiguse ost

Puude langetamise õpetus

Puude langetamise õpetuse on kõige paremini kokku võtnud ohtlike puude langetamise kodulehekülje omanikud. Põhjalikult on välja toodud, kuidas peaksite puude langetamisel käituma, millist varustust kasutama jpm. kasulikku mis puudutab puude langetamist.

Puude langetamise teenused


raieõiguse ost

Puude langetamine usaldage ikka kogemustega metsafirmale, kuna puude langetamisega kaasnevad üsna paljud ohud nii teie kinnistul asuvatele hoonetele, kui ka elusloodusele. Kui te soovite puude langetamise teenustest lähemalt lugeda, vaadake ka meie postitust puude langetamine, kus oleme erinevad metsandusteenuseid ning ohtlike puude langetamise teenust pakkuvad metsafirmad välja toonud.

metsateatis, metsateatise vorm, raieteatis, raiepilet

Hooldusraied teie metsamaal

Kui teid huvitavad erinevad hooldusraied, või raieteenused saate lähemalt tutvuda erinevate hooldusraie liikidega SA eramets koduleheküljel vajutades selleks SIIA. Samuti saate end raietööde temaatikaga lähemalt kurssi viia RMK kodulehel.

Lisaküsimuste tekkimisel saate meiega ühendust võtta kasutades selleks kontaktivormi.